Çocukların Süper Gölgeleri

Süper kahramanlar hayatımızın önemli figürleri haline geleli çok zaman oldu. Sinemadan, resme kadar sanatın hemen her alanına da zaman zaman ilham vermesinin altındaki neden hemen herkes tarafından sevilmeleri. Bu sevgi kimi zaman fanatizm boyutuna kadar gidebiliyor.

Süper kahramanları sevmenin yaşı da yok üstelik. Ama onlar yine de en çok çocukların hayalleri süslüyorlar.

Sanatçı Jason Ratliff de çocuklar ve süper kahramanlar arasındaki güçlü bağdan yola çıkıp, gölge gibi basit bir şeyi kullanarak, hayallerin gücünü resmetti.

Ratliff’in bu ilginç çalışması, çocukların gölgelerinin Batman, Ironman ve Spiderman gibi fantastik süper kahramanlar olarak resmedilmesinden oluşuyor. Hayalleri ve hedefleri temsil eden çalışmada, süper kahraman gölgeler low-poly modellemesi ile ve renkli olarak resmedildi.

Sanatçı, ilk olarak Kahraman adlı bir çalışma yapmış ve bir erkek çocuğun tasvirinin gölgesinde güçlü bir Superman figürü yaratmıştı. Bu çalışmaya gelen olağanüstü olumlu geri dönüşler, böyle bir planı olmamasına karşın Ratliff’i, koleksiyonu genişletmeye teşvik etti.

Ratliff, Süper Gölgeler adını verdiği çalışmasını “Bu, bir çocuğun istediği her şey olabileceği hakkında” diyerek özetliyor.

1jason_ratliff_11

2jason_ratliff_1

3jason_ratcliff_20

4jason_ratliff_4

3jason_ratliff_3

5jason_ratliff_6

6jason_ratliff_13

7jason_ratliff_14

8jason_ratliff_16

What's your reaction?

tr_TRTurkish