Can Temiz’in İlk Solo Albümünün Habercisi ‘Ölülerle Konuşmanın Püf Noktaları’ Yayında

Model grubuyla birlikte müzik dağarcığımıza giren Can Temiz, 25 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak ilk solo albümü ‘Ahlaken Alçak’ın habercisi single’ı “Ölülerle Konuşmanın Püf Noktaları”nı Garaj Müzik etiketiyle 4 Şubat Cuma günü yayımlandı.

Şarkının sözü ve müziği Can Temiz’e düzenlemesi Can Temiz ve Ali Rıza Şahenk’e ait.

Elektronik, Elektronik Rock/Elektronik Indie tarzlarının alaturka ve gotik elementlerle harmanlandığı şarkı, Can Temiz’in bugüne kadar ki diğer solo çalışmalarının da sahip olduğu karakteristik özellikleri taşıyor.

Sözlerde ise geçmişin yüklerinden ve anksiyetesinden kurtulma yolculuğu anlatılıyor. Albümün ve single’ın kapak çalışması çok yönlü bir tasarım anlayışını benimseyen tasarımcı Can Dağlı’ya ait.

Bas gitaristliğini ve şarkı yazarlığını yaptığı Model ile grubun dağıldığı 2017 yılına kadar üç albüm ve birçok hit şarkıya imza atan Temiz.  2016 yılında Los Angeles’a yerleşerek, ana şarkı yazarlığını üstlendiği gothic-rock/alternative metal projesi Seven Day Sleep’i hayata geçirdi. Burada iki sene boyunca Los Angeles underground metal ve punk sahnelerinde, Whiskey A-Go-Go, Viper Room, Rainbow gibi efsanevi rock’n roll mekanlarında birçok kez sahne alma fırsatı buldu.

2019’da İstanbul’a dönerek, vokalistliğini ve bas gitaristliğini yaptığı EXNUN isimli death metal/punk projesini hayata geçirdi ve ilk albümü “Decomposition of an Infant Soul”u yayınladı.

2020 Şubat’ında “Hayvan Yaralı” teklisi ile ilk adımını attığı solo projesi, alternatif pop/indie, elektronik/elektronik rock öğeleri taşıyor. “Usturam Çelik” ve “Bilemiyorum Altan” teklileri ile solo kariyerine devam eden Can Temiz, bir yandan da Can Bonomo, Bengi Apak ve İsmail Türküsev’le birlikte Türkiye’nin en çok dinlenen podcast’i “O Tarz Mı?”yı hazırlıyor.

tr_TRTurkish