Can Bora Tanzer’in Yeni Teklisi “As The Tidal Wave Hits” Yayında

Can Bora Tanzer’in yeni teklisi ‘As The Tidal Wave Hits’, Subroomer Records etiketi ile tüm platformlarda 23 Aralık’ta dinleyiciyle buluştu. Parçanın mixi kendisine masteringi ise Evren Arkman’a ait. Kapak tasarımı ise Zeynep Özgüder tarafından yaratıldı.

İstanbul doğumlu Türk besteci ve prodüktör Can Bora Tanzer, çocuk yaşta piyano eğitimi alarak başladığı kariyerini İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun olarak ilerletti. Tanzer, New Age, Down-tempo elektronik, ambient, ve alternatif müzik türlerini harmanlayarak yarattığı albümlerin yanı sıra film ve oyun müzikleri üzerinde de çalışmalarına devam ediyor. Tanzer’in müziği hayatın gerçekleri içinde saklanmış olan karanlık unsurları temsil ediyor.

Film müziklerinde sıkça aradığımız epik unsurları kendi projelerinde kullanmayı tercih eden Can Bora Tanzer, elektronik müziğin dokusunu vokal ve etnik ögeler ile besliyor. Tanzer, kariyerinin ilk albümü olan “Zaman” ile kapılarını aralamış olduğu karanlık sinematik elektronik müzik dünyasınıı, “Pretend”, “Delusions’”ve “Parabasis’” albümlerinde farklı enstrüman ve türlere ait dokular ile zenginleştirdi.

Tanzer, yayımladığı yeni teklisi ‘As The Tidal Wave Hits’ haricinde 2023’ün ilerleyen dönemlerinde Nyctophile Studios oyunu ‘Death Relives’e bestelediği sound-track’i bizlere sunacak.

tr_TRTurkish