Can Bora Tanzer ve Cihangir Aslan’dan Yeni Tekli: Cherish

Can Bora Tanzer’in Cihangir Aslan ile birlikte yarattığı yeni single’ı ‘Cherish’ Subroomer Records etiketiyle tüm dijital yayın platformlarında 29 Temmuz’da yayınlandı.

İkilinin, köklerini insan doğasının kırılganlığını simgeleyen ve dinginliği aramayı sürdüren minimalist bir yolculuk üzerine inşa edilmiş olan yeni single’ı ‘Cherish’, doğa sesleri eşliğinde syntheseizer arpejleri ve akustik piyano kullanılarak akustik unsurların elektronik seslerle nasıl bütünleşebileceğini vurguluyor. Parça minimalist bir fikir etrafında gelişiyor ve son dakikaya kadar kendini yenilemeye devam ediyor.

Müzik kariyerine küçük yaşta piyano çalarak başlayan Can Bora Tanzer, film ve video oyunları için müzik bestelemeye devam ediyor. Tanzer, önceki albümleri “Delusions”, “Parabasis” ve “Pretend”in ardından Cihangir Aslan’la birlikte karanlık sinematik sesini “Cherish” ile zenginleştirmeye devam ediyor. 

Tanzer ve Aslan’ın yeni single’ı ‘Cherish’in miksajı Cihangir Aslan, masteringi Evren Arkman’a ait. Kapak tasarımı ise Zeynep Özgüder tarafından yaratıldı.

tr_TRTurkish