Çağrı Sinci ve Farazi’nin İlk Ortak Albümü “Zaman Sinekleri” Yayında

Yıllardır Rap müzik piyasasında önemli işlere imza atarak kendi kitlesini oluşturan Çağrı Sinci ve Farazi’nin ilk ortak albümü “Zaman Sinekleri” 22 Aralık itibarıyla dijital platformlarda yerini aldı.

12 parçadan oluşan albümde Rap camiasından birçok tanıdık isim ikiliye eşlik etti. İkilinin ilk çalışması 1 Ocak’ta yayınlanan ve albümün de açılış parçası olan “Tuhaf Hikaye” olmuştu.

Günümüz trendlerinin, yani gerçeklik sonrası dönemin kısa ömürlü kullan at çalışmalarının arasında; ait olduğumuz dönemin hâkim anlayış ve üslubunda, “zamansız” olarak nitelendirilebilecek albüm ismini Ahmet Hamdi Tampınar’ın “Zaman Kırıntıları” adlı şiirinden alıyor. Şehir hayatı ekseninde, insanın çağlar boyu süren yalnızlığını temel alan albümde, “sürünün dışında yer almak” eski bir saatin tik-tak seslerinin arasından dinleyicilere aktarılıyor. Bunun yanında alışılagelmiş Rap parçalarında olduğu gibi camiaya meydan okumalar içeren satırlar da albümde mevcut.

Sansar Salvo, Şam (İstanbul Trip), Sorgu (eski 90 BPM’den), Afel’in yanı sıra 2000’li yılların sonunda Underground Hiphop camiasına damga vurduktan sonra uzun bir süredir sesini duymadığımız Raziel eşlik ediyor. Ayrıca albümün son parçasındaki Battle Rap şöleninde ikiliyi, Dipnot, Sva, Sürveyan, Barış Baran, Gxblin ve Kodes Kahra yalnız bırakmadı. Tüm kayıtları Tuncel Eylik, mix-mastering işlemleri ise Berk Falay tarafından yapılan albümde Barış Demirel (trompet, “Yanlış”), Tuncel Eylik (elektro gitar, “Bazen”), Faruk Demir Tugayoğlu (klavye, “Deniz Fenerleri”) ve Cem İnce (elektro gitar, “Deniz Fenerleri”) enstrümanlarıyla yer aldı. Albümün kapak ve tüm basın fotoğrafları ise Yuşa Yeşilyurt imzası taşıyor.

Şubat ayında lansman konseri planlanan albümün aynı tarihlerde plak versiyonu ve yapım aşamasını anlatan belgeselinin de yayınlanması planlanıyor.

Çağrı Sinci’nin Sınırsız Yerli programına konuk olduğu Rotka TV yayınlarını Youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish