Burcu Arı ve Fettah Can Düeti “Mecnunum Leylamı Gördüm” Yayında

Burcu Arı’nın Modern Türküler Projesinin ikinci teklisi Fettah Can ile birlikte seslendirdiği “Mecnunum Leylamı Gördüm” GTR Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Burcu Arı, geçtiğimiz ay başladığı Modern Türküleri Projesi’ne Gökhan Türkmen ile seslendirdiği “Gelin Canlar”ın ardından, Fettah Can ile seslendirdiği “Mecnunum Leylamı Gördüm” düeti ile devam ediyor.

Söz ve müziği Aşık Ali İzzet Özkan’a ait olan parçanın aranjesi başarılı prodüktör Genco Arı’ya ait olurken şarkı, insanın gönlündeki ölümsüz, zamansız, mekânsız ve evrensel aşkı naif bir ifadeyle anlatıyor.

Sanatçı Burcu Arı, gökyüzü ile yeryüzünü birleştiren bu içsel hadiseyi yorumlarken, Samanyolunda yolculuğa çıkmak gibi hissettiğini söylüyor. Halk müziği özelinde birçok üstattan geçer not almış bu eseri 2021 yılındaki insanı sevme becerisi ve biçimlerine ithaf ediyor.

Uzun yıllardır müzik sektöründe değerli çalışmalar yapan Burcu Arı, albüm projesinde modern müzikal alt yapısı ve vokalleriyle, türkü ve deyişleri genç nesil ile paylaşmayı, özümüzü keşfetme yolunda yeni nesil gençlerin de bu yola eşlik etmesini amaçlıyor.

Dokuz parçadan oluşan ve her ay bir çalışmanın yayımlanacağı Triphop / Deep House tarzındaki elektronik müzik alt yapısına sahip albüm projesi, Kasım 2021’de tamamlanarak dinleyicilerin kalplerine dokunacak.

Anadolu Kültürü’nün özünü aktaran halk müziği parçalarından ve sözlerinden oluşan albümde birbirinden başarılı ve ünlü müzisyenler eşlik etmeye devam edecek.

tr_TRTurkish