Brooklyn Çıkışlı Indie Rock Grubu Peaceful Faces, Yaklaşan Albümünden Yeni Şarkı “Signature Blues”u Paylaştı

Brooklyn çıkışlı rock grubu Peaceful Faces, yaklaşan albümlerinden yeni şarkı “Signature Blues”u paylaştı.

Şarkı, 10 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak “Sifting Through The Goo, Reaching For The Candlelight” isimli albümden ulaşıyor kulaklarımıza.

Esasen albüm pandeminin sonraki aşamalarında kaydedilmiş olsa da bazı şarkılar grup lideri Tree Palmedo’nun bir yazar olarak ilk günlerine, Boston’daki soğuk yurt odasına kadar uzanıyor.

Palmedo o zamandan beri çok büyüdü ve albüm bir nevi bu büyümenin bir kanıtı ve belgesi. Albüm, Brian Wilson ve Elliott Smith’e duyulan ömür boyu sevgiyi, Grizzly Bear ve Bon Iver gibi bağımsız gruplara duyulan sevgiyi ve bir trompetçi, doğaçlamacı ve aranjör olarak yılların deneyimini bir araya getiriyor.

Parlak düzenlemeleriyle birlikte albüm, nostalji ve pişmanlıkla ilgileniyor. “Signature Blues” ve “Hunger” gibi şarkılarda, Palmedo eski ilişkilere özlemle bakıyor ama aynı zamanda kendi kalıntı duygularında saklı olan içsel paradoksları da es geçmiyor. “Hold On (To Your Colors)” gibi şarkılarda ise izole edilmiş, tıklama tuzağı odaklı ve nostalji yüklü bir kültürde çalışan bir sanatçı olarak nasıl ilerleyeceğini merak ediyor.

Alex Graff’ın itici güce sahip gitarları, trombonda John Cushing’in zengin işlemeleri, basçı Tony Solis’in bas yürüyüşleri, davulcu Eladio Rojas’ın yol gösteren ritimleri ve klavyede Utsav Lal’ın dokunuşlarıyla “Sifting Through The Goo, Reaching For The Candlelight”, grubun ilk gerçek belgesi ve ham elektrik ve ince hassasiyetle dolu gerçek bir topluluk vitrini.

Peaceful Faces “Sifting Through The Goo, Reaching For The Candlelight” şarkı listesi:

1. Intro (Moonshine)

2. Never Been Away

3. Signature Blues

4. Hold On (To Your Colors)

5. Hold On

6. Understand

7. Beau Travail

8. Hunger

9. Apology Note

10. Short Song (Sunshine)

tr_TRTurkish