Brett Dennen’ın ‘Por Favor’una Davet

Gün içinde fazlasıyla toplu taşıma değişikliği, aktarmalar, oradan oraya yetişme çabaları. Toplantılar mı? İnsanların birbirine bir şeyler anlatabilmesi bir o kadar da zor olanı. Üste çıkmayı hüner olarak tanımlamış bireyler topluluğu. Eh neyse, sonunda dönüş yolu, vapurun yan tarafında rüzgârın ellerine bırakılabilmiş bir ruh hali.

En azından akşamı toparlayabilirim diye geçiriyorum içimden. Nispeten daha çok sevdiğim sokaklardan geçmeye çalışıyorum, yol biraz uzasa da. Az sonra eve ve balkona ulaşabileceğimi bilmek. Şanslıyız be, her şey bir yana biraz da kıymet bilmek. Bak nefes de alıyoruz, hadi devam o zaman.

Geçen akşam bir albüm dinliyordum o an hiç fena gelmemişti,tekrar bir baştan alalım bakalım diyerek kapağı eve atıyorum.

Brett Dennen’ın ‘Por Favor’ albümü. Başlıyor çalmaya, yine güzel gidiyor. Bir hafifleme hissi değil miydi istediğin, al sana diyor adeta.

California’lı müzisyen ve şarkı yazarı Brett Dennen’ın altıncı albümü ‘Por Favor’. Folk – rock müziğe dair çok esaslı işler çıkarıyor. Reggea hatlarında ilerlerken latin kara sularından geçtiğinizi de hissedebiliyorsunuz. Bir önceki albüm ‘Smoke and Mirrors’ı da defalarca dinlediğimi hatırlıyorum.

‘What’s The Secret?’, ‘Strawberry Road’, ’Another Life’, ‘Where We Left Off’, ‘Stand Up For It’ ve ‘Tengboche’ albümün bütününün de olduğu gibi ayrıca da kulak verip defalarca nefes alınacak parçalar.

En azından günü iyi bir ruh haline bağlamanın ferahlığıyla ve fazla söyleyecek sözüm kalmadığını fark ederek başa alıyorum albümü. Tekrar son parçaya kadar geliyoruz ‘I’ll Be On Your Side’. Bu şarkıyı birkaç kere dinlerim üst üste, ne de olsa toparladık koca günü be usta.

‘Por Favor’ tertemiz akıp gitmesinin yanında içtenliğini ve dinlerken bıraktığı etkiyi üzerinizde hissettirmeyi başaran yeni Brett Dennen albümü.

Bütün bu hayat koşturmasında unuttuğumuz fakat ihtiyacımız olan bir kelime yok mu?

Eve döndüğünüzde başlayın dinlemeye.

Por Favor

Brett Dennen – What’s The Secret?

Brett Dennen – I’ll Be On Your Side

Brett Dennen – Cassidy

What's your reaction?

tr_TRTurkish