Blondie Daha Önce Yayımlanmamış Şarkısı “Mr. Sightseer”ı Paylaştı

Blondie ilk olarak 1978’de kaydedilen şarkı “Mr. Sightseer”ı paylaştı, şarkı grubun yakında çıkacak olan “Blondie: Against the Odds 1974-1982” derleme albümünde yer alıyor.

1978’de Chris Stein ve Debbie Harry’nin yatak odasında bir TEAC TCA-43 dört yollu makara teyp kullanılarak kaydedilen şarkı, Grammy ödüllü ses mühendisi Michael Graves tarafından yeniden düzenlenerek yayımlandı.

Harry şarkı hakkında “Şarkı sözü hiç iyi değil,” diyor ve ekliyor, “Şarkı fena değil. Sadece biraz basit. Hiçbir zaman gerçekten geliştirilmedi veya tamamlanmadı.”

Şarkının da yer aldığı “Blondie: Against the Odds 1974-1982” koleksiyon seti, Blondie’nin ilk altı albümünün, şarkı şarkı yorumlarının yanı sıra ilk stüdyo oturumu, alternatif versiyonlar ve demolar ile yeniden düzenlenmiş versiyonlardan oluşan 124 kayıttan oluşuyor. Koleksiyonda yer alan grubun The Doors’un 1967 tarihli single’ı “Moonlight Drive”ın yakın zamanda yayımlanan coverı da dahil olmak üzere 36 şarkı daha önce hiç duyulmamıştı.

26 Ağustos’ta UMe ve The Numero Group aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak kutu seti 10xLP ve 8xCD süper lüks koleksiyoncu sürümü veya 4xLP veya 3xCD olarak piyasaya sürülecek.

tr_TRTurkish