black midi Yaklaşan Albümden Yeni Şarkı “Eat Men Eat”i Paylaştı

Londra merkezli deneysel rock grubu black midi, yaklaşmakta olan üçüncü stüdyo albümleri “Hellfire”dan yeni teklileri “Eat Men Eat”ı beraberindeki korku Western müzik videosuyla birlikte yayımladı.

Yeni şarkı “Eat Men Eat”, Hellfire’ın bir önceli albüm Cavalcade’den “Diamond Stuff” şarkısında kısaca bahsedilen The Red River Mining Company hakkında ayrıntılı bir hikâye oluşturarak grubun geçmiş bilgilerini derinleştiriyor.

Basçı, vokalist ve “Eat Men Eat” söz yazarı Cameron Picton yaptığı açıklamada, şarkının destansı ve genellikle grotesk anlatısını vurguluyor.

Hikâye, çölde iki adamın umutsuz bir şekilde kayıp arkadaşlarını aramasıyla başlıyor. Arayışları onları, doğal kaynakların kıt olduğu bölgedeki tuhaf bir maden tesisine götürüyor ve olaylar gelişiyor.

Maxim Kelly’nin yönettiği keyifli ve sarsıcı müzik videosu, şarkının yolculuğunu yakından takip ediyor ve kovboyları deliliğe sürükleyen yozlaştırıcı bir gücü izleyen monokrom bir görselle doğaüstü gerilimi ikiye katlıyor.

Grubun herhangi bir şarkısı gibi, “Eat Men Eat” de memnun etmektense grubun sınırsız deneysel açlığını tatmin ediyor.

Gelecek albüm “Hellfire”, Rough Trade Records aracılığıyla 15 Temmuz’da dinleyiciyle buluşacak.

Daha önce “Welcome to Hell” isimli şarkının paylaşıldığı albüm, King Crimson’ın “21st Century Schizoid Man”, Taylor Swift’in “Love Story” ve Captain Beefheart’ın “Moonlight on Vermont” yorumlarını içeren ve geçen mart ayı paylaşılan EP “Cavalcovers”ın ardından geliyor.

Kapak grup fotoğrafı: Atiba Jefferson

What's your reaction?

tr_TRTurkish