‘Baby Reindeer’ ve ‘Shogun’ TCA Ödülleri Adaylıklarının Hakimi

WGA ve SAG-AFTRA grevi nedeniyle geçen yılki töreni pas geçen Televizyon Eleştirmenleri Derneği, 40. yıl için geri dönüyor ve adaylarını bugün açıkladı. Beklendiği gibi oy veren üyeler Netflix’in Baby Reindeer, FX’in The Bear ve Hulu’nun Shōgun’u da dahil olmak üzere geçen yılın oldukça popüler bazı TV dizilerine büyük sevgi gösterdi. Kazananlar bir ay sonra, 12 Temmuz’da düzenlenecek törenle açıklanacak.

Aday listesinin en büyük sürprizi iki platformun aldığı adaylık miktarı oldu. Bu yıl Netflix ve FX, her biri 16 adaylıkla en fazla adaylık yarışında ilk sırayı aldı. Baby Reindeer’ın yanı sıra aday gösterilen Netflix yapımları arasında gerilim dizisi Ripley, Mike Flanagan’ın The Fall of House Usher’ı, yeniden canlanan komedi Girls5eva ve hatta Pokémon Concierge yer alıyor. FX açısından, hak ettiği değeri görmeyen Reservation Dogs, Fargo ve epik seri Shogun da adaylıklarda öne çıkanlar.

Ana kategoride (Yılın Programı), 4. Sezon yenilemesi alan Max komedisi Hacks, Baby Reindeer, The Bear, Reservation Dogs, Ripley ve Shogun ile kafa kafaya mücadele ediyor. Dramada Olağanüstü Başarı kategorisinde Prime Video’nun hit dizisi Fallout, True Detective: Night Country ile birlikte hatırlandı. Adayları tamamlayanlar ise Bebek Ren Geyiği, Fargo, Ripley ve Shōgun’dur.

Komedide Üstün Başarı kategorisinde Peacock komedisi We Are Lady Parts’a sürpriz bir selam geldi. Geçen yılın kazananı The Bear, Hacks, Girls5Eva ve Reservation Dogs’un yanı sıra Abbott Elementary de bu kategoride aday gösterildi. Oyunculuk kategorileri de bu adaylıkları yansıtıyordu; Quinta Brunson, Ayo Edebiri, Renée Elise Goldberry, Devery Jacobs, Jean Smart ve Jeremy Allen White dizilerindeki komedi performanslarıyla onay aldı.

Bu yılki TCA adaylıklarından bazı hoş sürprizler arasında büyük beğeni toplayan animasyon dizisi X-Men ’97 (En İyi Yeni Program dalında aday gösterildi), sürpriz hit talk şovu John Mulaney Presents: Everyone’s in LA (Netflix), Peacock’un hit reality dizisi The Traitors ve The Traitors yer alıyor. Doctor Who (Disney+), Heartstopper (Netflix) ve Percy Jackson and the Olympians’a (Disney+) övgü getiren Aile Programcılığı kategorisi.

TCA oylama dönemini bu hafta tamamlayacak ve kazananlar 12 Temmuz Cuma günü Pasadena’daki The Langham Huntington’da düzenlenecek törenle açıklanacak.

görsel: Ed Miller / Netflix

collider

tr_TRTurkish