Avustralya İçin Şarkılarda Bu Kez Damien Rice’dan Sia “Chandelier” Yorumu

12 Mart Perşembe günü BMG aracılığıyla piyasaya sürülecek “Songs for Australia” albümünden paylaşılan yeni kayıt Damien Rice’ın Sia “Chandelier” yorumu oluyor.

The National, Kurt Vile ve Julia Stone gibi yerel müzisyen ve toplulukların yanı sıra Martha Wainwright, Pomme ve Joan as Police Woman gibi isimlerin de cover performanslarının yer aldığı yardım ve destek amaçlı derleme albüm, dünyanın dört bir yanından, her biri bir Avustralya şarkısının yorumunu kaydetmek için zamanlarını bağışlayan sanatçılardan oluşan bir koleksiyon olarak tarif ediliyor.

Albümden elde edilen tüm gelirler, Avustralya’da ülke için daha iyi bir gelecek yaratmak ve orman yangını krizi sırasında ve sonrasında yeniden inşasına yardımcı olmak için çalışan kuruluşlara maddi kaynak yaratmak için kullanılacak.

Albümün küratörlüğünü de üstlenen Stone yaptığı bir açıklamada, projeye katılmak isteyen tüm sanatçılar tarafından hoş bir şekilde karşılandığını, aldığı yanıtlara inanamadığını ve dünyanın en büyük, en yoğun sanatçılarından çok içten cevaplar aldığını söylerken “Bu sanatçıların çoğu burada turladılar, burada aileleri ve arkadaşlar var, burada yaşıyorlar ya da burada zaman geçirdiler. Herkesin bu ülkede harika anıları var ve onu alevler içinde görmek herkesin kalbini kırıyordu” sözleriyle katkıda bulunan müzisyenlerin konuya olan hassasiyetlerinin altını çiziyor.

Daha önce, The National’ın, INXS’den “Never Tear Us Apart”, Julia Stone’un Midnight Oil’den “Beds are Burning” ve Dermot Kennedy’nin “Resolution” yorumlarına kulak verdiğimiz albümden, bu defa Damien Rice’ın adeta piyanonun tuşlarında gönül telimiz titrettiği Sia “Chandelier” yorumu geliyor.

tr_TRTurkish