Avenged Sevenfold Gelecek Albümünü Yeni Şarkı “Nobody” ile Duyurdu

Avenged Sevenfold, merakla beklenen yeni albümleri “Life Is But a Dream”i duyurdu. 2 Haziran’da dinleyiciyle buluşacak albümden çıkan ilk single ise “Nobody” oldu.

“Life Is But a Dream”, Avenged Sevenfold’un 2016 albümü “The Stage”in ardından yaklaşık yedi yıl aradan sonra dinleyeceğimiz ilk albümü. Dört yıllık bir süre boyunca yazılıp kaydedilen albüm, Albert Camus’un varoluşsal romanı Yabancı’dan ilham aldı.

“Nobody” şarkısına, daha çok bir bilimkurgu kısa filmini andıran stop-motion bir müzik videosu eşlik ediyor. Basın açıklaması klibi şu sözlerle tanımlıyor, “güzelliğin kaostan doğduğu ve ufuk açıcı bir olay örgüsüne dönüştüğü distopik bir geleceğin fantastik bir birinci şahıs bakış açısı.”

Grup ayrıca 2018’den bu yana verecekleri ilk konserleri de duyurdu. 9 Haziran’da Los Angeles’taki Kia Forum’da ve 23 Haziran’da NYC’deki Madison Square Garden’da iki özel konser verecekler.

Son beş yıl, Avenged Sevenfold için nispeten sessiz geçmiş, süreç Kaliforniyalı grubunun solist M. Shadows’un ses teli sorunları nedeniyle 2018 Kuzey Amerika turunu iptal etmesiyle başlamıştı.

Aşağıda yeni şarkı “Nobody” ve albüm kapak görselini bulabilirsiniz.

tr_TRTurkish