Alpay Şalt ve Murat Çelik’in (aka Mr.Steel) Yeni Projesi Salty Steels, İlk Teklisi ‘Ashamed’ ile Huzurlarınızda

Alpay Şalt ve Murat Çelik’in (aka Mr.Steel) yeni projesi Salty Steels, ‘Ashamed’ isimli ilk teklisiyle huzurlarınızda.

Söz ve müziği Murat Çelik’e (aka Mr. Steel) ait olan ‘Ashamed’, bir baba ve dünya vatandaşı insanın gözünden çok yakınımızdaki kaynayan kazan Ortadoğu’da yaşanan insanlık dışı savaşı irdeliyor.

Aynı yıllarda Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünde birlikte eğitim alan iki arkadaş Alpay Şalt ve Murat Çelik’in (aka Mr.Steel) yıllar sonra, pandemi öncesinde Üsküdar meydanında tesadüfen karşılaşmaları projenin ilk kıvılcımını ateşliyor.

Araya pandeminin girmesi ve bazı projelerin yarım kalmasına rağmen bu son çalışma grup arkadaşları Taner Ersoy’un katkılarıyla Çatı Stüdyo’da hızlıca kaydedilip, Arıkan Sırakaya tarafından da miks ve mastering işlemleri yapılıyor. Elbette öncesinde de Meric Memikoglu tarafından ayıklanarak editleniyor.

Murat Çelik (aka Mr.Steel) 1996 yılından bugüne sayısız müzik projesinde çalışmış besteci, söz yazarı ve gitaristtir. Halk müzikleri, rock ve blues sentezlerinin yanı sıra birçok sosyal müzik projesinde yer almıştır.

1986’dan beri davul çalan ve Whisky, Objektif, Gür Akad, Cem Köksal & Joe Lynn Turner, Yüksek Sadakat, Erkin Koray, Alpay gibi birçok müzisyen ve grupla çalışan Alpay Şalt, 2011 yılında Eurovision şarkı yarışmasında grubu Yüksek Sadakat ile ülkemizi temsil etmiştir.

Mr. Steel ve Alpay Şalt bu yeni projeye terle ıslanmış gitar tellerine ve soyadlarına gönderme yaparak Salty Steels adını veriyor. Nihayetinde ise Salty Steels’in ilk teklisi ‘Ashamed’, Stüdyo Arı etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish