AC/DC’nin “Demon Fire” Klibi Yayında

AC/DC daha önce tadımlık bir kısmı paylaşılan “Demon Fire” klibinin tamamını yayına sürdü.

Şarkı, grubun uzun zamandır beklenen ve 13 Kasım’da dinleyiciyle buluşan “Power Up” albümünden çıkan üçüncü single olarak “Shot in the Dark” ve “Realize”ı takip ediyor.

Albüm, 2017 yılında yaşamını yitiren Malcolm Young’a bir övgü niteliği taşırken, Malcolm, kardeşi Angus Young ile birlikte “Power Up”daki 12 parçanın hepsinde yazar olarak gösterildi.

“Power Up”, Ağustos ve Eylül 2018’de Vancouver’daki Warehouse Stüdyolarında, 2008 tarihli “Black Ice” ve 2014’te yayımlanan “Rock Or Bust”da da grupla çalışan yapımcı Brendan O’Brien ve mühendis Mike Fraser ile birlikte altı haftalık bir süre boyunca kaydedilmişti.

Gruba geri dönen klasik üyeler Brian Johnson, Phil Rudd ve Cliff Williams’ın dönüşü ile şekillenmeye başlayan albüm kadrosu, Malcolm Young’ın yerine ritim gitarist Stevie Young’un ekibe dahil olmasıyla son halini almıştı.

Yayına sürüldüğü ilk haftayla birlikte üstün bir satış grafiği çizdiği ABD de dahil olmak üzere 18 ülkede 1 numara olan “Power Up”, grubun ilham verici kariyerine adını yazdırmayı başardı.

tr_TRTurkish