5R – Yeni Yılda Yeni Bir Başlangıç İçin 5 Atölye

Yeni yılda artık farklı bir şeyler yapmalıyım diyorsanız eğer şehirde size uygun pek çok atölye mevcut. Fotoğrafçılıktan yemeğe, edebiyattan çiçek düzenlemesine kadar hayatınıza hareket katacak farklı alternatifleri olan atölyelerden önerdiğimiz 5’ini sıraladık.

1 – Konser Fotoğrafçılığı Atölyesi

Hayranı olduğunuz sanatçıyı sahnede izlemek ne kadar keyifliyse, onu sahnede fotoğraflamak da bir o kadar zordur. Sanatçının performansı, seyirciler, müzisyenler ve konserlerin olmazsa olmaz ışık gösterileri birçok çarpıcı fotoğrafın çekilmesini sağlar.

8ocak-kf

İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen Konser Fotoğrafçılığı Atölyesi, fotoğrafçılara zengin seçenekler sunan konserlerde uygulamalı olarak gerçekleştiriliyor. İstanbul’un gözde mekânlarından biri olan Jolly Joker İstanbul’un katkılarıyla ve konser fotoğrafçısı Seda Açıkoğlu eğitmenliğinde düzenlenen atölyede, etkili fotoğraflar için gereken biçim bilgisi ve teknik konular ayrıntılı olarak işleniyor. Bu deneyimi kaçırmayın.

Tarih: 8 Ocak Cuma Saat: 19:00

Yer: İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi

2 – Sushi Atölyesi

Hiroki Takemura, MSA’nın “Sushi” etkinliğinde sushi uygulamalarının bütün sırları açığa çıkıyor.

Bilenler bilir; sushi ince iştir, aceleye gelmez, tecrübe ister. Sunset’in sushi şefi Hiroki Takemura, MSA mutfağına konuk oluyor; en özgün ve sevilen sushi uygulamalarının bütün sırları açığa çıkıyor.

Tarih: 02 Ocak 2016 Cumartesi 02 Ocak 2016 10:00

Yer: Mutfak Sanatları Akademisi (MSA)

3 – Teraryum Atölyesi

İstanbul Çiçek Akademi, gündelik hayatın koşuşturmacasına bir mola vermek isteyen meraklıları, Teraryum ile tanışmaya davet ediyor.

El emeği göz nuru tabirinin hakkını verecek yoğunluktaki iki saatlik bu atölye çalışmasının sonunda, evinizin baş köşesini süsleyecek, içinizden geldiği gibi tasarladığınız bir teraryuma sahip olacaksınız.

Tarih:
Her Cuma 19:00- 21:00 arası
Her Cumartesi 10:00- 12:00 arası
Yer: Suadiye Çiçek Akademi Atölyesi

4 – Eğitimciler ve Kütüphaneciler için Yaratıcı Okuma Atölyesi

Çiğdem Odabaşı yönetimindeki yaratıcı okuma atölyeleri eğitimcilere, okumaya farklı bakış açıları kazandırmayı hedefliyor.

Sabahattin Ali - Sırça Köşk

Sabahattin Ali’nin Sırça Köşk kitabındakii değerlerin grup eşliğinde sorgulanmasıyla çeşitli sonuçlara varmaya ve farklı disiplinlere de uyarlanabilecek yeni yöntem ve yaklaşımlar geliştirmeye yardımcı olmayı hedefleyen atölye, tüm eğitimci ve kütüphanecilere açık.

Tarih: 09 Ocak 2016 Saat: 13:30 – 15:00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, Sanat Kütüphanesi

5 – Yaratıcı Çocuk Atölyesi

Eda Albayrak düşünce gücünü yaratıcılıkla birleştiriyor, yaratıcı düşüncenin enginliğini çocuklarla paylaşıyor.

Yaratıcı Çocuk Atölyesi 56814b4fe8247yaratici_cocuk_atolyesi.gif

Bidigago Yaratıcı Çocuk Atölyesi’nde çocuklar keyifli bir keşif yolculuğuna çıkıyor ve önce kendilerini sonra benzersizliklerini keşfediyorlar.

Yaratıcı Çocuk Atölyesi Programı – 1 Ocak’tan İtibaren
Cuma günleri: 17:00 -18:00 (4-7 yaş)
Cumartesi günleri: 17:00-18:00 (7-12 yaş)

Yer: Happy Nest, Kültür Mahallesi, Arnavutköy Yolu No:4, Beşiktaş

tr_TRTurkish