5R – Tüm zamanların en tuhaf buluşlarından 5 tanesi

Modern dünyanın bir parçası olan tüm iPhone’lar, sanal gerçeklik kulaklıkları, derin uzay roket motorları ve kendi kendini süren otomobillere gelene kadar birçok çılgın icat yapıldı. Aşağıda göreceğiniz fikirlerin şimdiye kadarki en tuhaf icatlar olmaması da mümkün, çünkü gerçekten tuhaf olanlar muhtemelen gün ışığına hiç çıkamadılar ya da mucitlerinin ömrü vefa etmedi. Yine de insan zekasının en tuhaf meyvelerinden bildiğimiz bazılarına göz atabiliriz:

FAREKAPANI TABANCA – Teksas’tan James A. Williams’ın 1882’deki buluşu, fare istilalarına çok ciddi bir yaklaşım getiriyor. Neyse ki nsanların 50 kalibreklik bir tabancayı zeminlerinde bulundurmaya karşı dikkatli olması sayesinde ürün asla satışa çıkmadı

TOMATAN – Tuhaf mekanizma, domatesle besleyen giyilebilir bir robot. Japon su satıcısı Kagome tarafından icat edilen ve başınızın arkasında bir koşum takımı içinde bulunan robot domatesleri hazneden çıkarıyor ve koşarken onları doğrudan ağzınıza koyuyor. Hatta bir zamanlayıcısı bile var.

TOPLU TIRAŞ MAKİNASI – Bu 19. yüzyıl icadı aynı anda bir düzine erkeği tıraş edebiliyordu. Ticari başarısızlığının bir nedeni, hareketlerini yüz şekline göre değiştirememesiydi. (Fotoğraf: Ken Howard/BIPs/Getty Images)

BIYIK KALKANI -1876 icadı bıyık kalkanı, Virgil A Gates tarafından patentlendi. Buluş, yeme ve içme sırasında sakalları uzak tutmak için tasarlandı. (Fotoğraf: J J Rivise Patent Koleksiyonu / Getty Images)

DYNASPHERE – J. A. Purves of Taunton ve oğlu tarafından icat edilen, 30mph hızda elektrikle çalışan bir tekerlek. (Fotoğraf: Fox Photos/Getty Images.)

bigthink

tr_TRTurkish