5R – Ağustos Ayı İçin 5 Film Önerisi

Yazın bu en sıcak günlerinden sadece serin oldukları için değil birbirinden güzel filmlerle de sinema salonları izleyicilere hayli cazip gelebilir. Korkudan, komediye, animasyondan, aksiyona kadar hemen her türde filmin vizyona girdiği Ağustos ayının filmlerinden 5’ini sizin için derledik.

Café Society

Woody Allen’ın 2016 tarihli projesi Cafe Society, eğlenceli bir dramatik komedi olarak dikkat çekiyor. Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Blake Lively, Steve Carell ve Parker Posey’nin yanı sıra Corey Stoll, Anna Camp ve Paul Schneider’ın da bulunduğu kadro adeta bir yıldızlar geçidi. Film Bronx’da doğan Bobby Dorfman’ın izinden giderek seyircilere heyecanlı bir hikâye vadediyor. Birbirinden ilginç bireylere sahip olan bir ailenin en küçük oğlu Bobby Dorfman yaşadığı hayattan bezmiş durumdadır. Dönemin en popüler film yıldızlarının menajerliğini yapan dayısı Phil’in yanına gitmek ailesinin kuyumcu dükkânında çalışmaktan çok daha cazip gelince gen adam soluğu Hollywood’ta alır. Phil’in ajansında çalışmaya başlayan Bobby, Hollywood’un skandal, dedikodu ve güzel kadınlarla dolu göz kamaştırıcı dünyasına ilk başlarda hayran kalsa da orada gerçekliğin bir hayli esnek bir şey olduğunu keşfedecektir.

Véronique’in İkili Yaşamı

Genç ve güzel Véronique Paris’te yaşar; genç ve güzel Weronika ise Varşova’da. Ortak hiçbir noktaları yoktur ve hiç tanışmamışlardır. Ama aynı adı taşıyan bu iki kadın, birbirlerinin tıpatıp benzeridir. Başarı, ölüm ve aşk dolu hayatlarını birbirlerinden habersiz ama yine de varlıklarını gizemli biçimde hissederek yaşarlar. Krzysztof Kieślowski’nin en önemli filmlerinden olan Véronique’in İkili Yaşamı, çekilmesinden 25 yıl sonra 12 Ağustos 2016’da Türkiye’de ilk kez gösterime giriyor.

Florence Foster Jenkins – Florence

Başrollerini Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg’in paylaştığı filmde, opera sanatçısı olma hayali kuran fakat kötü sesi sebebiyle bunu bir türlü başaramayan ünlü mirasçı Florance Foster Jenkins’in gerçek öyküsünü beyazperdeye taşınıyor.  Filmin yönetmen koltuğunda ise Umudun Peşinde filmiyle adından söz ettiren Stephen Frears oturuyor.

Chevalier – Şövalye

Yunan Yeni Dalgası´nın en muzip temsilcilerinden Athina Rachel Tsangari, yeni filminde Ege Denizi´nin ortasında, lüks bir yatta erkekliklerini yarıştıran 6 üst sınıf erkeğin müstehzi serüvenlerini anlatıyor. Şövalye, 21. yüzyılın erkeklik konseptini tartıyor ve rekabet duygusunu zımba gibi bir taşlamanın merkezine yerleştiriyor. Nihayetinde, yılın en eğlenceli filmlerinden biri ortaya çıkıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=L4AQFbQeEog

Nine Lives – Dokuz Canlı Bay Tüylü

Barry Sonnenfeld’in yönettiği komedi filmi Nine Lives‘ta ünlü oyuncu Kevin Spacey’i bir kedinin vücuduna hapsolmuş Tom Brand karakterini canlandırırken izliyoruz. Kızının 11. yaş doğum günü için ona bir kedi almak üzere gizemli bir dükkâna giden Tom Brand, dönüş yolunda geçirdiği kaza sonucu adı Mr. Fuzzypants olan kedinin vücuduna hapsolduğunu fark eder. Kedilerden nefret eden ve aslında başarılı bir iş adamı olan Brand’in, Mr. Fuzzypants olarak hayata devam edişini konu eden komedide Kevin Spacey dışında Christopher Walken, Jennifer Garner gibi oyuncular da rol alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=JpxJFPMlFXY

İçeriğin hazırlanmasında iksv.org, bantmag.com, beyazperde.com, sinemalar.com sitelerinden yararlanılmıştır.

What's your reaction?

tr_TRTurkish