5R – 2015’ten Havyan Sevgisi ve Umut Dolu 5 Fotoğraf

Bir yılı daha geride bırakmaz üzereyiz ve tatlısı az, olumsuz anlamda unutulmaz bir yıla veda ettiğimiz de yadsınamaz bir gerçek. Gündelik hayatın alışkanları, umutlar ve mutluluklar dünyanın dertleri arasında buhar olup uçarken, bir gülümsemenin değeri de paha biçilmez oluyor. Uzun, çok uzun zaman önce hayatlarını kendimize bağladığımız hayvanların kaderleri de bizimkiyle birlikte şekilleniyor. Masumiyetini kaybetmiş insanlığın kaybettiklerini en çok gördüğü varlıklar olmaları sebebiyle mi bilinmez ama yüzümüze o değerli gülümsemeyi, kalbimizden uzaklaşan o tatlı sıcaklığı bize hatırlatmak için bazen bir fotoğraflarını görmek bile yeterli oluyor. Biz de onlarsız olamadık ve sevgili dostlarımızın 2015’e damgasını vuran denilen cinsten 5 fotoğrafını ve hikayesini derledik.

1 – Pelusa ve Huellas

Pelusa ve Huellas adlı köpekler Peru’nun başkenti Lima’da, Chorillos’un Pescadores sahilinde oynarken görülüyor. İkisi de felçli olan köpekler, tekerlekli sandalyeleri yardımında diledikleri gibi hareket edebiliyorlar. Sara Moran, Milagros Perrunos adlı bir hayvan barınağı çalışıyor. Trafik kazaları ya da suiistimaller sonucunda kötü yaralanan sokak köpeklerine ve barınaklardaki köpeklere yardım ediyor. Moran, bağış ve piyangolar yoluyla köpeklerin tedavileri ve barınak için tekerlekli sandalye, gıda ve tıbbi tedavi satın almaktadır. 7 Eylül 2015.

2 – Ayutthaya’nın Filleri

Tayland’ın Ayutthaya eyaletinde, Songkran Su Festivali’nde filler ve köylüler birbirlerine su sıkarak kutlama yapıyor. 10 Nisan 2015.

3 – Vafa Hayvan Barınağı

Homa Rashid bir avukat ve Vafa Hayvan Barınağı’nın da gönüllüsü. Fotoğrafta, Tahran’ın 73 km batısında Heştgerd kentinde bir köpeğe yaslanmış halde görülüyor. 2004 yılında bağış yoluyla kurulan, ülkenin lisanslı tek hayvan barınağı Vafa Hayvan Barınağı’nda 500’den fazla köpek bakım ve sevgi görüyor.

4 – Lucky 

Lucky adlı köpek, Beyrut’un güney liman kenti Tyre’de bulunan bir plajda sahibinin sırtında denizin keyfini sürüyor. 20 Eylül 2015

5 – Quebec

Granby’de bir çiftlikte sağılmayı bekleyen inekler, yavru bir kediyi burunları ile dürterken görülüyor. 26 Temmuz 2015

Kapak fotoğrafı; Shanghai’deki evinde bir kadın, elindeki iple bir kedi yavrusu ile oynuyor. 12 Nisan 2015

What's your reaction?

tr_TRTurkish